Vážení přátelé,

před několika dny jsem obdržel od svých kolegů, včelařů z Německa výzvu k podpisu petice, která je na  http://www.avaaz.org/de/eu_health_and_biodiversity/98.php?cl_taf_sign=6Nt2nRqc

Tato nově vzniklá občanská iniciativa reaguje na souhlas Evropské komise (EK) s používáním geneticky upravovaných potravin a pěstování genericky změněných plodin. Svým rozhodnutím  EK ignorovala názory většiny občanů Evropy. Aby  se EK touto problematikou a peticí  znovu zabývala, je nutné shromáždit 1 mil podpisů. Chcete-li tuto iniciativu Evropanů podpořit  na výše uvedené adrese, vyplňte prosím svoje jméno, příjmení, e-mail, adresu, zemi a PSČ, aby mohl být váš podpis uznán za platný.

Prohlašuji, že já jsem tuto petici podepsal.

Ti kteří nechtějí o svém vztahu k životnímu prostředí jen mluvit, mohu učinit totéž.

 

Mladá Boleslav dne 11.4. 2010

 

Ing. Leoš Dvorský

předseda ZO ČSV Mladá Boleslav,

člen ÚV  ČSV o.s.

 

 

Níže uvádím volný překlad textů na uvedených stránkách

 

Genově upravené potraviny – žádáme fakta.

 

Evropská komise právě po 12-ti létech znovu povolila geneticky upravované průmyslové plodiny a vyšla tak vstříc genovým lobby. Zostudila tak zájmy veřejnosti, neboť 60% Evropanů si myslí, že je třeba více výzkumu a zkoušení než se rozhodneme tyto rostliny pěstovat, protože mohou poškozovat naše zdraví a životní prostředí.

Jen nově vyvolaná občanská iniciativa Evropanů může toto změnit. K tomu je třeba 1 milion podpisů na petici, aby se EK s touto záležitostí začala znovu zabývat.

  

Presidentovi evropské komise José Manolo  Barosovi

 

Žádáme Vás o vyhlášení moratoria na geneticky upravované plodiny v EU. Považujeme za etické a prospěšné uskutečnit nezávislý vědecký výzkum, který prověří účinky a působení geneticky změněných plodin a potravin na člověka a životní prostředí.